Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Ekonomik kriz, kadın kooperatifleri ve kadın girişimlerini kırılgan aktörler haline getirse de aynı zamanda ihracat için fırsatlar da doğurdu.

Bu farkındalıkla harekete geçen Innovation for Development (I4D), kadın kooperatifleri ve kadın girişimcilerin ihracat yoluyla yurt dışına açılmalarını kolaylaştırmak için Hollandalı sivil toplum kuruluşu SPARK’ın desteği ve Katar Kalkınma Fonu’nun finansal katkılarıyla, “İhracatta Kadın Projesi”ni hayata geçiriyor. Proje kapsamında, seçilen 12 kadın kooperatifi ve kadın girişimcinin, Katar Postası-PTT AVM işbirliğinde faaliyete geçen e-ticaret platformu Turkish Souq'ta yer alması sağlanarak ihracata başlaması teşvik edilecek.

Innovation for Development (I4D), PTT-AVM ile yakın bir şekilde çalışarak, kadın kooperatiflerinin ve kadın girişimlerinin Turkish Souq e-ticaret platformuna entegrasyonunda kolaylaştırıcı rolünü üstlenecek. Bu rol, entegrasyon ve operasyon yönetimi sürecinde uygun bir çalışma ortamı oluşturacak ve proje kapsamındaki kooperatifler ve girişimcilere bir destek paketi sunulmasını sağlayacak. I4D, proje sonunda bu destekler aracılığıyla katılımcıların ihracat kapasitelerini geliştirip işletmelerini  güçlendirmelerine yardımcı olacak.

Projede sunulacak hizmetler nelerdir?

  • Kapsamlı ihracata hazırlık koçluğu faaliyetleri 

  • Profesyonel ürün fotoğrafı çekimi

  • Turkish Souq web sitesi entegrasyon ve ürün yükleme desteği

  • Yeşil/iklim dostu ürün geliştirme danışmanlığı

Kimler başvuruda bulunabilir?

  • Kadın kooperatifleri ve kadın girişimciler.

  • Sahibi, ortağı veya çalışanı olduğu işletmenin ihracat kapasitesini artırma motivasyonuna sahip olan bireyler.

  • Turkish Souq e-ticaret sitesinin altyapısıyla ürünlerini dünyanın 81 ülkesiyle buluşturmaya hevesli kadın kooperatifleri ve KOBİ'leri.

  • Yeşil ve iklim dostu ürün geliştirme merakı ve isteği olan işletmeler.

Son başvuru tarihi 4 Kasım 2022, saat 18:00’dir.

Başvuru yapmak için tıklayınız. 114 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.877228.9929
Euro31.134931.2597
Hava Durumu
Saat