Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Esnafa kredi destek müjdesi! Yeni esnaf destek paketi kimleri kapsıyor?

ESNAF KREDİSİ

Esnaf kefalet kredisine başvurmak için, en az 3 ay süre ile esnaf kefalet kooperatifine üye olmak gerekiyor.

Kredi çekmek istenilen kooperatife şahsen başvuru yapmak, TESKOMB’a bağlı bulunan başka bir kooperatife üyeliği bulunmamak, esnafın yıllık cirosunu gösteren belgedeki kazancının kredi taksitlerini ödemeye yeterli olması, tapu veya araç teminatı göstermek esnaf kredisi başvuru şartları arasında yer alıyor.

 

 

SIFIR TAŞIT KREDİSİ

Sıfır taşıt almak isteyenlere de yine 1.5 Milyon TL’ye kadar, 7 yıl vadeli, yıllık yüzde 7.5 faizle kredi verilecek.

 

KAYBOLMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEKLER

Kaybolmaya yüz tutmuş, geleneksel meslek kollarında faaliyet gösteren esnafa, 50 bin TL’den 500 Bin TL’ye kadar, sıfır faizle 5 yıl vadeli kredi kullandırılacak.

 

İŞYERİ EDİNME VEYA İŞYERİNİ YENİLEME KREDİSİ

İşyeri edinme, ya da işyerini yenileme kredisi almak isteyenler, 1.5 Milyon TL’ye kadar, 10 yıl vadeli, yıllık yüzde 7.5 faizle kredi kullanabilecek.

 

USTA GİRİŞİMCİ KREDİSİ

Usta girişimci kredisi, herhangi bir meslek kolunda ustalık belgesi olup da kendi adına işyeri açacaklara; 500 Bin TL’ye kadar, 5 yıl vadeli ve sıfır faizle kredi kullandırılacak.

 

KOSGEB MEZUNU KREDİSİ

KOSGEB Girişimcilik Eğitimini tamamlayan yaşı 35’i geçmemiş olanlara 300 Bin TL’ye kadar sıfır faizli, 5 yıl vadeli genç girişimci kredisi verilecek.

 

DİĞER TÜM İŞLETME KREDİLERİ İSE 5 YIL VADELİ, YILLIK YÜZDE 7.5 FAİZLİ VE ÜST LİMİTİ 500 BİN TL OLARAK KULLANDIRILACAK.161 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.877228.9929
Euro31.134931.2597
Hava Durumu
Saat